Producenci

SONETT Mydło w płynie NEUTRAL opakowanie uzupełniające - 1 litr

Polecany specjalnie dla alergików - bez środków zapachowych.

Wszystkie oleje roślinne użyte w mydle NEUTRAL pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, a zastosowany olej kokosowy uzyskany został ponadto w ramach Fair Trad.


1l

Producent: SONETT
47,99 zł 

1 szt. w magazynie

Opis produktu:

pH: około 8.5–9.5

Informacje dla alergików:

- bez środków zapachowych

- bez barwników

- bez syntetycznych środków konserwujących

- bez SLS

- bez składników petrochemicznych

- bez składników pochodzenia zwierzęcego

Skład INCI:

Aqua Potassium Olivate* , Potassium Cocoate* , Coco Glucoside, Alcohol, Glycerin*.
* = składniki z kontrolowanych upraw ekologicznych

Posiada certyfikaty EcoGarantie i EcoControl.Opis producenta:


 

SONETT to niemiecka firma, będąca jednym z  pionierów produkcji ekologicznych środków czystości.

 

W swoich produktach wykorzystuje surowce roślinne i mineralne: mydła z olejów roślinnych, roślinne środki powierzchniowo czynne, naturalne olejki eteryczne, alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy o jakości spożywczej, sodę, krzemiany, korund, pył pumeksowy i wapienny. Środki SONETT konserwowane są wyłącznie czystym alkoholem roślinnym, bez dodatku jakichkolwiek syntetycznych środków denaturyzujących.

 

W procesie produkcji wykorzystuje się oleje roślinne pochodzące w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz naturalne olejki eteryczne – w 90% z upraw ekologicznych. Wszystkie składniki organiczne zawarte w produktach SONETT ulegają szybkiej i całkowitej biodegradacji. Natomiast użyte naturalne składniki mineralne nie wymagają w naturze żadnej dalszej degradacji.

 

Firma sonet w swoich produktach rezygnuje z surowców pochodzenia petrochemicznego, syntetycznych środków zapachowych, syntetycznych barwników i konserwantów, surowców modyfikowanych genetycznie, enzymów, składników alergizujących, fosforanów, wybielaczy optycznych, surowców pochodzenia zwierzęcego.

 

Od 2005 roku wszystkie produkty SONETT posiadają dwa certyfikaty ekologiczne: EcoGarantie i EcoControl. Znak EcoGarantie jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla środków czystości, które odpowiadają kryteriom belgijskiego instytutu certyfikującego PROBILA UNITRAB i kontrolowane są corocznie przez belgijski Ecocert.

 

Ponieważ jakość SONETT wykracza daleko poza kryteria EcoGarantie postanowiono dodatkowo sprawdzać produkty przez niezależną jednostkę certyfikującą i potwierdzenie tego stanowi certyfikat EcoControl.
Ekologiczne środki czyszczące i piorące marki SONETT otrzymały tytuł Eko-Laur Konsumenta 2009 .

Brak opinii o produkcie.

Zaloguj się, aby dodać opinię.

Produkty polecane w tej kategorii: