Producenci

 


Dlaczego eko?

Wielu konsumentów w natłoku nowinek kosmetycznych szuka preparatów, które spełniłby ich wszelkie oczekiwania, zarówno pod względem skuteczności jak również i jakości.

Wybierając kosmetyki dla siebie i naszych kochanych pociech chcielibyśmy, aby był to produkt bezpieczny i naturalny.

Kosmetyki Eko zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów nawet tych najmniejszych a zarazem najważniejszych.

Zawierają w swym składzie mniej alergenów, powodując tym samym  mniej podrażnień i odczynów alergicznych.

Lubimy, gdy wokół nas roztacza się aura delikatnego, świeżego zapachu. Ale to właśnie substancje zapachowe dodawane do kosmetyków są najczęstszą przyczyną uczuleń. Najbezpieczniejsze dla delikatnej skóry są takie, które zostały pozyskane z roślin. W przeciwieństwie do prostych, naturalnych olejków eterycznych, syntetyczne substancje zapachowe stanowią często silnie uczulającą mieszaninę nawet kilkuset substancji chemicznych. Dlatego dbając o delikatną skórę malucha warto sięgać po preparaty, które powstały na bazie składników pochodzących z natury.

Kosmetyki Eko nie posiadają potencjalnie szkodliwych lub wręcz niebezpiecznych składników.

Kosmetyki ekologiczne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych wolne są od surowców petrochemicznych, syntetycznych konserwantów i barwników, sztucznie otrzymywanych aromatów i zapachów, związków PEG, enzymów, fosforanów czy  wybielaczy optycznych.

Nie są testowane na zwierzętach i nie pochodzą z roślin modyfikowanych genetycznie.

Tworzone są na bazie wyciągów i ekstraktów  roślinnych pochodzących z certyfikowanych upraw biologicznych lub kontrolowanych dzikich zbiorów.

Podstawowym składnikiem Eko kosmetyków są naturalne oleje roślinne, tłoczone na zimno i nierafinowane. Dzięki temu zawierają wiele składników podobnych do tych, jakie znajdują się w ludzkiej skórze. A więc mniej uczulają, a do tego odbudowują zniszczone komórki naszej skóry.

Zawierają również naturalne woski i konserwanty tj. kwas askorbinowy (wit. C), tokoferol (wit. E) czy alkohole roślinne.

Kosmetyki ekologiczne w przeciwieństwie do konwencjonalnych kosmetyków drogeryjnych  w sposób naturalny pobudzają funkcje skóry, poprawiając jej stan. Dzięki temu skóra jest zdrowsza,  jędrna i elastyczna.

Ich piękna otoczka wykonana jest z materiałów w pełni bio-degradowalnych.

Kolejna kwestia, która przemawia za wyborem kosmetyków naturalnych, ekologicznych to taka, że to właśnie naturalne składniki kosmetyków znane są ludzkości od tysięcy lat.

Wpływ długoterminowego stosowania syntetycznych składników zawartych w produktach pielęgnacyjnych nie jest wystarczająco poznany, aby stwierdzić czy jest bezpieczny dla naszego organizmu a kosmetyk zasługuje na miano "zdrowy"

Wciąż pojawiają się nowe doniesienia o ich działaniu  teratogennym, kancerogennym czy mutagennym. Wiele powszechnie stosowanych składników syntetycznych zaburza gospodarkę hormonalną powodując np.: przyspieszenie dojrzewania nastolatków, spadek płodności czy nawet wzrost zachorowalności na raka.

 

Wybierając kosmetyki ekologiczne ograniczamy ilość przyjmowanej chemii a przecież warto o siebie dbać w zgodzie z naturą.

 

ponieważ:

,,Natura jest zawsze mądrzejsza od ludzkich pomysłów"

 

a My jesteśmy tylko jej częścią.